Resultats jornada 14-15 de maig

Sitges RC 21-23 BUC

Gran remuntada del primer equip que va realitzar una mala primera part a Santa Bàrbara contra el Sitges i va marxar al descans amb un 21-8 en contra que feia patir per la continuïtat dels homes del Putxy i el Cucho a la Copa. Sortosament, els de negre van saber reaccionar a la segona part i imposar-se finalment per un ajustat 21-23 contra un dels pocs rivals de Divisió d’Honor B d’aquesta Copa. El BUC es classifica així per jugar les semifinals, on s’enfrontaran amb un altre rival de la seva categoria, el BER, per obtenir un lloc a la final.

sitges_buc_copa2Alineació: 1. Albert Conesa 2. Guillem Torró 3. Sergi “Xexi” Coma 4. Josep Salvat 5. Víctor Tarifa 6. Juan Pablo Salcedo 7. Toni Fedelich 8. Juan Pistone (c) 9. Alejandro Chamero 10. Miquel “Miki” Mas 11. Fco. Javier “Kico” Mena 12. Alejandro Lafflitto 13. Raimon Jorba 14. Daryl Taduran 15. Arti Kovalenko

Suplents: Juan Diego Vargaas, Pere Clarà, Adam Matutano, Maximiliano “Maxi” Casco, Ferran Pahisa i Vindio Blanco.

Marques: Juan Pablo Salcedo, Raimon Jorba i Sergi Coma.

Transformacions: Miquel “Miki” Mas (1).

Cops de càstig: Miquel “Miki” Mas (2).

gotics_bucb2Gòtics 23-13 BUC B

El BUC B va començar prenent la iniciativa al marcador durant la primera part amb dos cops de càstig d’Adrià Beneria, però el Gòtics tampoc es va desenganxar, responent amb un cop i dues marques per marxa al descans per davant 13-6. Els de blau encara van ampliar la diferència al marcador durant la segona part amb dues noves marques, cap de transformada, posant-se 23-6. Al tram de final de partit va arribar la reacció dels homes de Xavi Carrasco, però la marca anotada pels de negre no va ser suficient per arribar a costar-se i el partit va acabar en una nova derrota contra el primer equip del Gòtics.

gotics_bucb1Alineació: 1. Ángel Viudez 2. Jose Castellano 3. Antonio dos Santos 4. Bernat Benito (c) 5. Jan M. Milà 6. David Fernández 7. Jonathan “Jony” Rigo 8. Javi Grisolía 9. Marc Fajarí 10. Adrià Beneria 11. Joan Eloi 12. Rubén “Rufo” del Campo 13. Jordi Coma 14. Roger Ferraté 15. Víctor Ferrer

Suplents: Zenó Vila, Alex Dourrer, Alban Cabrespines, Jose Albarracil, Marcel Colet, Dani Ripol, Bruno Félez i Diego Dunjó.

Marques: Adrià Beneria.

Transformacions: Adrià Beneria (1).

Cops de càstig: Adrià Beneria (1) i Víctor Ferrer (1).

res_16-05-14Fotos: Jaume Andreu i Julián Yepes | Crònica: Pol Camprubí

Partners

Contacte

info@buc.cat

646 63 22 90

Camí de la Foixarda, 20-26, 08038 Barcelona

Instagram  @buc1929 Twitter  @buc1929

Informació

Barcelona Unversitari Club - Rugby